Sodo g. 5, LT-96136 Gargždai
Tel./faks. (8 46)  45 22 14
Tel. 8 670 37 145
Paieška:
<< vasaris, 2019 >>
PATKPŠS
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728
Archyvas

2008–2010 metais rengiama edukacinė ekspedicija „Lietuvininkų portretai“

Ekspedicijoje dalyvavo Kretingalės, Priekulės ir Agluonėnų mokyklų moksleiviai kraštotyrininkai. Jos metu buvo vykdomi lauko tyrimai Klaipėdos rajone: moksleiviai lankėsi pas vietos gyventojus lietuvininkus, pildė parengtus klausimynus. Po ekspedicijos sodyboje vaikams buvo surengta šventė, kurios metu moksleiviai pristatė savo kraštotyrinius darbus, aptarė ekspedicijos įspūdžius ir patyrimus.

Projektą remia Klaipėdos rajono savivaldybės Etninės kultūros plėtros programa.

2008 m. rugpjūčio 30 d. etnokultūros renginys „Lietuvininko kieme“ buvo skirtas sodybos ir klojimo teatro įkūrimo 25-erių metų sukakčiai

Teatralizuotame renginyje buvo prisiminta sodybos istorija, pagerbti jos įkūrėjai ir puoselėtojai. Klaipėdos universiteto Režisūros katedros studentai aktoriai kartu su folkloro kolektyvais pristatė edukacinę programą apie lietuvininko gyvenimo būdą ir papročius, tautodailininkai demonstravo tradicinius amatus. Buvo galima paskanauti kulinarinio paveldo patiekalų: įvairių sūrių, kastinio su virtomis bulvėmis, giros, medaus. Bitininkas D. Daratis demonstravo bitininko darbo įrankius. Žolininkas V. Skirkevičius ant žarijų virė kvapnią žolelių arbatą. Vakare vyko klojimo teatrų popietė. Buvo parodyti trys spektakliai: Usėnų dramos mėgėjų kolektyvo „Veržė“ (režisierė Gražina Bardauskienė), K. Sajos komedija „Palangos liūtas“, Kretingos E. Radžiaus dramos teatras pristatė Albinos Buntinienės režisuotą E. Ignatavičiaus pjesę „Sidabrinės skyrybos“, Agluonėnų klojimo teatras suvaidino komediją „Žydas statinėje“, kurią režisavo Augustinas Šutkus ir Egidijus Kupčiūnas. Klojimo teatro popietėje dalyvavo ir visus renginio dalyvius pasveikino aktorė Regina Varnaitė.

Projektą rėmė Klaipėdos rajono savivaldybės Kultūros plėtros programa, LR kultūros ministerijos Etninės kultūros programa, Klaipėdos apskrities viršininko administracijos Regiono kultūros plėtros programa.

2009 m. liepos 3–6 d. Agluonėnų etnografinėje sodyboje vyko medžio drožėjų ir floristų edukacinis pleneras „Lietuvininko kieme. Amatas – gyvenimo pamatas“

Plenero darbų tematika – Mažosios Lietuvos smulkiosios architektūros palikimas – mediniai krikštai ir tradiciniai klaipėdiškių gėlių darželių augalai bei gėlės. Plenere dalyvavo Lietuvos tautodailininkų sąjungos Žemaitijos skyriaus tautodailininkai ir Agluonėnų pagrindinės mokyklos moksleiviai, kurie kartu su tautodailininkais drožinėjo ir kūrė floristines kompozicijas. Moksleiviai mokėsi medžio drožinėjimo amato, susipažino su kraštui būdinga augmenija, komponavo puokštes ir floristines kompozicijas iš vietinių augalų.

Tautodailininkai sukūrė simbolinius krikštus Mažosios Lietuvos didiesiems – Martynui Mažvydui, Kristijonui Donelaičiui, Liudvikui Rėzai, Vydūnui, moksleiviai – Ievai Simonaitytei.

Plenero metu sodybos kieme iš ąžuolo ir mirtos šakelių buvo pinama „Tūkstantmečio pynė“.

Liepos 6 dieną, minint Lietuvos vardo tūkstantmetį, sodyboje buvo surengta plenero metu sukurtų krikštų bei puokščių ekspozicija ir atidaryta dailininkės grafikės Onos Šimaitytės-Račkauskienės ir Agluonėnų pagrindinės mokyklos mokinių ekslibrisų paroda. Po parodos atidarymo renginio dalyviai šventinėje eisenoje, kurią lydėjo raiteliai, ėjo į netoliese esantį Lietuvininkų parką. Čia vyko teatralizuotas renginys, kurio metu buvo atidengta skulptūrinė kompozicija, sukomponuota iš plenero dalyvių išdrožinėtų krikštų. Krikštų skulptūrinė kompozicija skirta Lietuvos vardo tūkstantmečiui ir čia gyvenusių lietuvininkų atminimui. Visų renginio dalyvių ir svečių rankomis nupinta Tūkstantmečio pyne buvo apjuosta raudonų plytų mūro arka (lietuvininkų kultūrinio palikimo simbolis), vedanti prie krikštų.

Projektą rėmė Klaipėdos rajono savivaldybės Kultūros plėtros programa, Klaipėdos apskrities viršininko administracijos Regiono kultūros plėtros programa.