Sodo g. 5, LT-96136 Gargždai
Tel./faks. (8 46)  45 22 14
Tel. 8 670 37 145
Paieška:
<< kovas, 2019 >>
PATKPŠS
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Agluonėnų etnografinė sodyba (Aukštujų g. 5A, Agluonėnai)

Agluonėnų etnografinė sodyba

Naujiena!

  • ,,Kelionė laiku" (skirta 5-9 kl. moksleiviams, trukmė - 45 min.)

,,Kelionė laiku" yra edukacinis žaidimas vaidmenimis Agluonėnų etnografinėje sodyboje. Užsiėmimo metu moksleiviai nusikelia į 1939 metus ir atlikdami ūkio buities darbus laivadirbio sodyboje, jie šmaikščiai bei humoristiškai bendrauja tarpusavyje ir analizuoja to meto laikotarpį KIaipėdos krašte.

  • „Etnoprotmūšis“

Nežinote kaip smagiai ir turiningai praleisti laisvalaikį su draugais, kolegomis ar šeimos nariais? Tada nauja edukacija Agluonėnų etnografinėje sodyboje „Etnoprotmūšis“ kaip tik jums! Šis protmūšis nėra standartinis, nes kai kurios užduotys skiriasi nuo įprastinio protų mūšio klausimų struktūros. Klausimai ir užduotys labai įvairios, bet visos susijusios su lietuvių etnine kultūra Ši edukacija pritaikoma įvairių amžių grupėms nuo 6 asmenų (rekomenduojama nuo 14 metų). Į 3 komandas suskirstyti žaidėjai pasiners į etnografijos vingrybes, ir sužinos įdomių bei linksmų faktų apie mūsų senolių gyvenimo būdą. Žaidėjai, atsakymą galės išmąstyti arba tiesiog sėkmingai atspėti. Tačiau, be abejonės, dalis atsakymų reikalaus ir konkrečių žinių. Protmūšio trukmė – apie 45 minutes. Patogu ir tai, kad į šią edukaciją galite atvykti patys adresu: Aukštujų g. 5A, Agluonėnai, Klaipėdos r. arba užsisakyti ją į savo įstaigą, arba kitą pasirinkta vietą. (edukacija užsakoma iš anksto telefonu 864760497, arba el. paštu agluonenu.sodyba@gmail.com).

  • „Lobių paieškos“ (ikimokyklinio amžiaus vaikams, 1-3 kl. moksleiviams, trukmė ~ 40 min.)

Smagi, nuotaikinga edukacija vaikų grupėms, gimtadienio šventėms!

Edukacijos metu vaikai:

- susipažins su senolių buities, darbo įrankiais;

- sužinos kaip gyveno, ką dirbo žmonės prieš daugiau nei 100 metų;

- sudalyvaus orientacinėje lobių paieškoje sodyboje.

  • „Žaidžiame pasaką“ (1-4 kl. moksleiviams, trukmė – 45 min.)

Edukacinis užsiėmimas susideda iš 3 etapų. Pirmame etape emociškai nuspalvintas lietuvių liaudies pasakos skaitymas.

Antras etapas – diskusija, ką vaikai suprato. Užduodami klausimai, mįslės, bandome išsiaiškini, kurie pasakos personažai blogi, kurie geri, kas būtų jei jie susikeistų vietomis?

Trečias etapas – kūrybinė užduotėlė. Vaikams išdalinamos priemonės, kurias naudojant kuriamos ant popieriaus lapo iliustracijos šiai pasakai: kas labiausiai patiko, įsiminė. Vaikučių darbelius surišame į vieną sąsiuvinuką, pridedame pasakos tekstą ir turime klasės pasakų knygą.

Naudojamos pasakos: „Dailidė, Perkūnas ir velnias“, „Jurgelis Rastelis“, „Šimtas žuikučių“.

  • „Nuo avytės iki kojinytės“ (5-8 kl. moksleiviams, trukmė – 45 min.)

Užsiėmimų metu plačiau sužinosite apie vilną, jos senovinį kirpimą, šukavimą (karšimą), verpimą, dažymą, siūlų vijimą. Susipažinsite su įvairiais Klaipėdos krašto ūkininkų naudotais prietaisais (rankiniais ir automatiniais karštuvais, siūlų vyniojimo lanksčiu, špuoliukais, verpimo rateliu ir kitais vilnos apdirbimui naudojamais prietaisais), skirtais vilnos apdirbimui. Išmoksite vilnos šlapio vėlimo technikos ir galėsite apsivelti po muilo gabalėlį, kurį puikiai pritaikysite kaip kempinę ar kitokią, buityje naudotiną, priemonę.

  • „Mūsų senolių gyvenimo būdas“ (9-12 kl. moksleiviams, trukmė – 45min.)

Edukacijos metu trys mokininių komandos varžysis tarpusavyje.

1 dalis: pagal duotas užuominas atspėti, apie kokį tradicinį amatą yra kalbama.

2 dalis: teisingai priskirti prie eksponato nuotraukos jo pavadinimą ir pasikirtį.

3 dalis: viktorina apie lietuvių liaudies tradicijas, papročius, tikėjimus.

Moksleiviai edukacijos metu ne tik pagilins savo žinias apie senuosius amatus, buityje ir lauko darbams naudotus įrankius, prietaisus, bet ir susipažins su senaisiais lietuvių liaudies papročiais patys įsitrauks į aktyvų pažinimą.

  • „Lietuvininkų buitis“ (5-8 kl. moksleiviams, trukmė - 45 min.)
Užsiėmimų metu plačiau sužinosite apie lietuvininkų buitčiai, virtuvei, lauko darbams skirtus įrankius, prietaisus, sužinosite specifinius mažlietuviškus žodžius. Taip pat atliksite praktines užduotis.

  •  „Paslapčių sodyba“ (5-8 kl. moksleiviams, trukmė ~ 40 min.)

Tai edukacija kurioje mokiniai sužinos daugiau apie lietuvininkų buitį, tikėjimus, papročius, mitus ir legendas, mokysis dirbti grupėse, lavins savo analitinius gebėjimus.

Edukacijos metu:

- pravedama ekskursija po sodybą;

- mokiniai bus paskirstyti į grupes atlikdami praktines užduotis savarankiškai grupėse ieškos vis sekančios užuominos, kurių pagalba suras lobį.

VISAS EDUKACIJAS GALITE UŽSISAKYTI NUO 6 IKI 25 ASMENŲ GRUPĖMS.

Edukacijos vedamos pirmadieniais - penktadieniais nuo 9.30 iki 18 val.

Užsisakyti edukaciją galite tel. nr. 8 46 44 20 94 arba el. paštu agluonenu.sodyba@gmail.com

Kaina: ikimokyklinio amžiaus vaikams, moksleiviams studentams, senjorams (su nuolaida) - 1 Eur./asm., pilnas edukacijos bilietas – 2,00 Eur./asm. Mokytojam lydintiem mokinių grupes – nemokamai.