Sodo g. 5, LT-96136 Gargždai
Tel./faks. (8 46)  45 22 14
Tel. 8 670 37 145
Paieška:
<< birželis, 2018 >>
PATKPŠS
123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930
Muziejaus darbuotojai

Apie Gargždų krašto muziejų kitaip...

Gargždų krašto muziejuje dirbantys specialistai parengė interaktyvią parodą, prisistatančią save ne tik kaip muziejaus darbuotojais, bet kaip asmenybes su įvairiausiais pomėgiais.

Muziejaus direktorė Sigita Bučnytė kilusi ir augusi Gargžduose, turi istorikės ir švietimo vadybininkės aukštąjį išsilavinimą.

„Gargždų krašto muziejuje pradėjau dirbti kuratorės (parodų organizavimo, projektų rengimo ir viešųjų pirkimo vykdymo veikla) pareigose. Muziejuje dirbu penktus metus ir kasdien tai naujų atradimų ir patyrimų laikas. Pagrindinis mitas apie šį darbą, kad muziejininko dienotvarkė – stebėti, kaip sensta eksponatai. Taip manančius kviesčiau apsilankyti muziejuje ir pabendrauti su darbuotojais – kasdien mes atliekame daugelį darbų: tiriame rajono istoriją, priimame lankytojus, ruošiame parodas, atsakome į užklausas, ruošiame, įgyvendiname projektus, ieškome naujų veiklos formų, kad lankytojui būtų įdomu pas mus užsukti, siekiame bendradarbiavimo su švietimo, kultūros, mokslo įstaigomis. Žinoma, man tenka ir visi vadybiniai, ūkiniai, personalo klausimai.

Turiu keletą pomėgių – nuo mokyklos laikų knygų skaitymas vienas mano malonumų. Tik aplinkybės koreguoja skaitomos literatūros tematiką. Negaliu apsistoti ties vienu žanru, nes domina ir įstaigos veiklos klausimai: vadyba, viešinimas, bendravimas su lankytoju.

Antrasis pomėgis – siuvinėjimas kryželiu. Šis užsiėmimas mane taip pat su pertaukomis lydi nuo mokyklos laikų. Iš pažiūros paprastas darbelis, pradėjus domėtis tampa ne vienos dienos užgaida, nes skiriasi medžiagos, siūlai, specialios adatos ir pats siuvinėjimo būdas. Darbus galima sukurti žaismingus, skoningus ir dažnai forumuose pamatytas rezultatas gerokai nustebina. Pati kol kas nesu tiek patobulėjusi, taigi tai tik malonus pomėgis.

 Abu mano pomėgiai – tai malonios akimirkos ir laikas sau. Dažnai tokiu laiku ne tik pamąstau apie man svarbius klausimus, bet ir kyla naujų idėjų, pritaikomų muziejaus veikloje.“

Gargždų krašto muziejaus kuratorė Neringa Stonkutė gimė ir užaugo nuostabiame miestelyje Klaipėdos rajone Veiviržėnuose, ten baigė J. Šaulio gimnaziją. Šiuo metu, jau septintus metus gyvena uostamiestyje – Klaipėdoje. Turi lietuvių filologijos ir etnologijos aukštąjį išsilavinimą, esu baigusi muzikos mokyklą - fortepijono klasę.

„Gargždų krašto muziejuje dirbu beveik 2 metus. Muziejus man lyg antri namai – kultūros namai.

Dažnai tenka girdėti, kad dirbti muziejuje labai nuobodu. Tokiais atvejais nesinori įrodinėti ir ginčytis, kaip yra iš tikrųjų, norisi paklausti: „- kada paskutinį kartą lankeisi muziejuje?“. Darbui muziejuje atiduodame visą savo širdį, visas idėjas ir jėgas, kad kultūra, menas ir istorija neišnyktų mūsų visuomenėje.

Mano hobis – gamtos fotografavimas. Fotografuoju visada: einant, važiuojant, bėgant... Visos nuotraukos užfiksuotos telefonu. Šis hobis man – forma per kurią pateikiu požiūrį į pasaulį.“

Gargždų krašto muziejaus ūkvedys Romualdas Juočeris kilo iš Plungės rajono. Jau 27 metus gyvena Gargžduose.

„Muziejuje dirbu metus. Nuo vaikystės žvejoju įvairiuose vandens telkiniuose. Žvejyba man yra didelis malonumas ir poilsis.“

Gargždų krašto muziejaus filialo Agluonėnų etnografinės sodybos vadovė Gabija Šutkutė.

„Muziejuje dirbu jau ketvirtus metus. Per šiuos darbo metus susidūriau su nemažai stereotipų. Vienas iš dažnesnių pasitaikančių, kad muziejininkai tik sėdi ir pardavinėja bilietus. Dažnai išgirstu klausymą: „o tai ką tu tada ten dar veiki, be to, kad žmones įleidi į muziejų?“ Muziejininko, o ypač filialo vadovo darbo spektras labai platus: vedu ekskursijas, edukacijas, organizuoju muziejaus renginius, tradicines šventes, parodas, renku istorinę, etnografinę medžiagą apie Mažąją Lietuvą ir atlieku daugelį kitų darbų susijusių su muziejaus administravimu.

Kalbant apie pomiegius, turiu jų ne vieną: tai ir veikla su jaunimu organizuojant renginius, festivalius bei kitą jaunimą dominančią veiklą, taip pat kelionės, grojimas gitara, bet pačią didžiausią širdies dalį man užima teatras. Šią meilę teatrui įskiepijo mano tėtis, kuris ilgus metus dirbo režisieriumi Agluonėnų klojimo teatre. Dar būdama vaikas 3 ar 4 klasėje pradėjau vaidinti mokykliniame teatre. Nuo 2000 metų vaidinau Agluonėnų klojimo teatre kuris savo gyvavimo mestus skaičiuoja nuo 1983-ųjų, patys ne kartą su Agluonėnų jaunimu statėme mini etiudus, o nuo 2014 m. vadovauju neformaliai grupei Agluonėnų jaunųjų teatriukui. Su teatru susijusių planų turiu ir ateityje. Kitas metais su nauja jėga vėl mėginsime atgaivinti vaikų teatrų festivalį „Jaunųjų vaidykla.“

Gargždų krašto muziejaus filialo J. Gižo etnografinės sodybos vadovė Dovilė Vaičiulytė kilusi iš Priekulės, šiuo metu gyvena Klaipėdoje.

„Nors dar nėra metų, kai dirbu muziejuje, bet įgyta patirtis yra neįkainojama ir neaprėpiama. Dažnai aplinkiniai mano, tarp kurių įvardinčiau ir savo draugus, jog muziejininkės darbas yra nuobodus, monotoniškas, iššaukiantis senatvėje astmą. Tačiau tai tik nusistovėjęs stereotipas. Muziejai šiandien yra modernūs, tad ir darbas yra įdomus, kūrybingas ir inovatyvus. Šiandien muziejinė veikla mano gyvenime užima didžiąją dalį, nors laisvalaikiu pasilepinu kelionėmis. Tai yra mano pastarųjų metų pagrindinis hobis. Keliaudama tiek Lietuvoje, tiek ir po svečias šalis labiausiai grožiuosi miesto architektūra ir gamta, taip pat labai atkreipiu dėmesį į vietinius dekoratyviuosius ir ideologinius paminklus, analizuodama jų simboliką, reikšmę praeityje ir šiandien. Ir žinoma, muziejų lankymas yra neatsiejama kelionės dalis. Savo pristatomose nuotraukose yra įamžinti vaizdai iš paskutiniųjų kelionių – Gruzijos ir Ispanijos.“

Gargždų krašto muziejaus filialo I. Simonaitytės memorialinio muziejaus vadovė Laima Lemežienė.

„Kai pildžiau anketą leidiniui ,,Kas yra kas Klaipėdos apskrityje 200“( UAB Neolitas, 2001), atsakydama Į klausimą apie mielus laisvalaikio užsiėmimus įvardijau mezgimą virbalais, nėrimą vašeliu, knygų skaitymą, keliones.

Praėjo keliolika metų. Vaikai užaugo. Lieka laikas sau. Ir dabar į tą patį klausimą: ką labiausiai mėgstu veikti laisvalaikiu atsakau – keliauti! Keliauti! Keliauti!

O jeigu dar lieka laisvo laiko nuo kelionių – auginti: gėles, daržoves, vaisius ir uogas.

Net pačiai įdomu, kiek dar malonių širdžiai laisvalaikio užsiėmimų manęs laukia.“

 

1 2

Gargždų krašto muziejaus filialo, Laisvės kovų ir tremties istorijos muziejaus vadovė Sabina Vinciūnienė.

„Skaitymas man ne tik pomėgis, bet ir pareiga. Laisvalaikiu mėgstu skaityti fantastines, įvairias grožines knygas. Darbas muziejuje įpareigoja perskaityti daug dalykinės literatūros. Labiausiai patinka vartyti senas knygas, žurnalus, laikraščius, kuriuose randu gausybę reikalingos informacijos. Skaitau kasdien ir skaitysiu toliau, nors dioptrijos nenumaldomai auga. Biblioteka tarsi antrieji namai, nes pirmąsyk į ją duris pravėriau būdama septynerių. Pamenu visas bibliotekos buvimo vietas Priekulėje, nes kartu su ja keliavau per knygų pasaulį.“

 

Gargždų krašto muziejaus filialo, Laisvės kovų ir tremties istorijos muziejaus pagalbinė darbuotoja Genovaitė Jankauskienė.

„Dainuoju Priekulės folkloro ansamblyje. „Vėlingis“. Nuotraukos darytos per Baltų genocido dienos paminėjimą Liepojoje 2011 m. birželio 11 d.“

Bronius Lukauskis Priekulėje gyvena jau dvylika metų. 

Iki tol namas ir jo aplinka niekuo neišsiskyrė. Dabar, Broniaus ir jo žmonos Kristinos dėka prie namo atsirado grožio oazė. Visą šiltąjį laiką akis džiugina įvairiaspalviai gėlynai, įvairios dekoracijos, pagamintos Broniaus nagingų rankų. Galima sakyti, kad tai - neoficialus namo komendantas. Kiekvieną mielą dieną, atliekamu laiku tiek Bronius, tiek Kristina tvarko, dailina ir gražina šalia namo esančią aplinką.