Filialas I. Simonaitytės memorialinis muziejus

Kontaktai
Tel. (8 46) 45 42 47
El. p: simonaitytes@gargzdumuziejus.lt

Adresas
Vingio g. 11,
LT-96340 Priekulė
Klaipėdos rajonas

I. Simonaitytės memorialinis muziejus laikinai neveikia, dėl remonto darbų. 

Ievos Simonaitytės memorialinio muziejaus vadovė (laisva darbo vieta).


Apie muziejų
„Ievos Simonaitytės memorialinis muziejus“ (Vingio g. 11, Priekulė) įsikūręs žymiausios Klaipėdos krašto rašytojos, kilusi iš neturtingų lietuvininkų, vasarnamyje Priekulėje. 1961 m. pastatytame name Ievos Simonaitytės (1897–1978) memorialinis muziejus buvo įkurtas 1979 m., o 2009 m. jis tapo Gargždų krašto muziejaus filialu. 2018–2020 m. vyksta šio muziejaus restauracija.
Vasarnamyje išsaugota autentiška XX a. paskutiniųjų dešimtmečių aplinka: baldai, paveikslai, suvenyrai, dovanos. Darbo kambaryje saugoma rašytojos namų biblioteka, eksponuojamos nuotraukos, dokumentai, visų I. Simonaitytės knygų pirmieji leidimai, asmeniniai daiktai.
Rašytojos kūryboje vaizdžiai atkleidžiama Mažosios Lietuvos buitis, užfiksuotos tradicijos, tarmės, todėl edukaciniuose užsiėmimuose („Kas ji – Ieva Simonaitytė“, „Ieva Simonaitytė – Mažosios Lietuvos metraštininkė“, „Simonaitytės skaitymai“) muziejaus lankytojai supažindinami su ne tik su rašytojos biografija, akcentuojant jos vaikystės laikotarpį, pasakojama, kaip I. Simonaitytė pradėjo rašyti, kaip kito jos kūrybos stilius, bet ir skaitomi kūriniai, aiškinami specifiniai autorės naudoti žodžiai, jų reikšmės.
Drevernoje, sename žvejų kaime ant Kuršių marių kranto, gyveno garsus burvalčių statytojas Jonas Gižas (1867-1940). Jo gyvenamąjame name 2010 m. įkurtas muziejus. Ekspozicijoje pristatomos temos apie laivadirbį Joną Gižą, Drevernos gyvenvietę, Kuršių marių burvaltes. Lankytojai sužinos, kaip buvo statomi plokščiadugniai laivai ir kokie įrankiai buvo naudojami, kokias žuvis gaudė šišioniškiai gyventojai, kaip atsirado vėtrungės bei kokiu tikslu iškastas Karaliaus Vilhelmo kanalas.  Muziejuje pamatysite orginalią laivadirbio įrankių skrynią bei J. Gižo pagamintą vėtrungę. Galėsite paklausyti kaip kalba Gižo dukra Eva video filme. Čia daugelį eksponatų galima pačiupinėti ir apžiūrėti iš arčiau. Ar žinojote, jog žvejytės, žvejų žmonos, kol jų vyrai žvejojo, negalėjo namų tvarkyti? Dar daugiau įdomybių išvysite ir išgirsite užsukę į laivadirbio Jono Gižo sodybą.

Naujienų prenumerata

Kontaktai Darbo laikas Kalendorius Bilietų kainos