Filialas I. Simonaitytės memorialinis muziejus

Kontaktai
Tel. (8 46) 45 42 47
El. p: simonaitytes@gargzdumuziejus.lt

Adresas
Vingio g. 11,
LT-96340 Priekulė
Klaipėdos rajonas

I. Simonaitytės memorialinis muziejus laikinai neveikia, dėl remonto darbų. 

Ievos Simonaitytės memorialinio muziejaus vadovė (laisva darbo vieta).


Apie muziejų
„Ievos Simonaitytės memorialinis muziejus“ (Vingio g. 11, Priekulė) įsikūręs žymiausios Klaipėdos krašto rašytojos, kilusi iš neturtingų lietuvininkų, vasarnamyje Priekulėje. 1961 m. pastatytame name Ievos Simonaitytės (1897–1978) memorialinis muziejus buvo įkurtas 1979 m., o 2009 m. jis tapo Gargždų krašto muziejaus filialu. 2018–2020 m. vyksta šio muziejaus restauracija.
Vasarnamyje išsaugota autentiška XX a. paskutiniųjų dešimtmečių aplinka: baldai, paveikslai, suvenyrai, dovanos. Darbo kambaryje saugoma rašytojos namų biblioteka, eksponuojamos nuotraukos, dokumentai, visų I. Simonaitytės knygų pirmieji leidimai, asmeniniai daiktai.
Rašytojos kūryboje vaizdžiai atkleidžiama Mažosios Lietuvos buitis, užfiksuotos tradicijos, tarmės, todėl edukaciniuose užsiėmimuose („Kas ji – Ieva Simonaitytė“, „Ieva Simonaitytė – Mažosios Lietuvos metraštininkė“, „Simonaitytės skaitymai“) muziejaus lankytojai supažindinami su ne tik su rašytojos biografija, akcentuojant jos vaikystės laikotarpį, pasakojama, kaip I. Simonaitytė pradėjo rašyti, kaip kito jos kūrybos stilius, bet ir skaitomi kūriniai, aiškinami specifiniai autorės naudoti žodžiai, jų reikšmės.

Naujienų prenumerata

Kontaktai Darbo laikas Kalendorius Bilietų kainos