Gargždų krašto muziejus

Kontaktai: tel.: (8 46) 45 22 14, 8 656 15 501

El. p. info@gargzdumuziejus.lt

Adresas: Sodo g. 5,

LT–96136 Gargždai,

Klaipėdos rajonas

Gargždų krašto muziejaus direktorė Sigita Bučnytė, mob. tel. 8 670 37 145Apie muziejų
Gargždų krašto muziejus (Sodo g 5, Gargždai) įsikūręs Žemaitijos mieste, kur istoriškai sueina du etnografiniai regionai – Mažoji Lietuva ir Didžioji Lietuva (Žemaitija). Rašytiniuose šaltiniuose Gargždai pirmą kartą paminėti 1253 m. Nuo seno tai buvo svarbi pasienio gyvenvietė, prekybos ir parapijos centras su stambiu žydų štetlu – iki Antrojo pasaulinio karo žydai sudarė gausią miestelio gyventojų.
Muziejus įsikūręs Minijos upės slėnio teritorijoje, istorinėje miesto vietoje – buvusioje XIX a. dvarvietėje, kuri iki XX a. trečiojo dešimtmečio garsėjo kaip vietos kultūros centras. Dvaro ansamblis su iki šių dienų išlikusiu senu parku mena Žemaitijos grafų Renė (Rönne) giminę, tačiau pastatas, kuriame šiandien įsikūręs Gargždų krašto muziejus, statytas kaip gyvenamasis namas. Sovietmečiu jis buvo nacionalizuotas, 1993 m. grąžintas savininkams, o 2005 m. čia steigtas muziejus, kurį kasmet aplanko per 10 000 žmonių.
Muziejus kaupia, saugo, tiria, eksponuoja bei populiarina Gargždų miesto ir Klaipėdos rajono dvasines ir materialines vertybes. Muziejuje veikia kelios nuolatinės ekspozicijos: etnografinė XIX a. pabaigos–XX a. vidurio ekspozicija, paroda „Tarpukario Gargždai 1918–1939 m.“ ir 2015 m. atnaujinta ekspozicija „Senųjų Gargždų vaizdai“. Specialiai suformuotose muziejaus erdvėse atkurta pasienio zona, XX a. pradžios mokyklos klasė, istorinis paštas, kuriame galima išsiųsti net tarpukarį menančius atvirlaiškius. Parodoje „Senųjų Gargždų vaizdai“ eksponuojamos fotografijos, atvirukai iš muziejaus ikonografijos rinkinio ir privačių kolekcininkų dovanotų kolekcijų. Eksponatai supažindina su istoriniais įvykiais iki Antrojo pasaulinio karo, kurio pradžioje miestelis buvo visiškai sunaikintas. Parodoje veikia du informaciniai terminalai.
Gargždų krašto muziejus rengia projektus, profesionalių menininkų ir tautodailininkų kūrinių ir fotografijų parodas, vasaros plenerus, vykdo edukacinius užsiėmimus, kurie skirti moksleiviams, suaugusiems, šeimoms ir socialiai jautrioms lankytojų grupėms. Edukacinius renginius muziejaus darbuotojai taip pat veda mokymo įstaigose, kolektyvuose ir pan. Užsiėmimų metu patraukliais ir netradiciniais būdais supažindinama su regiono istorijos įvykiais, papročiais, tradicijomis, iškiliomis Klaipėdos rajono asmenybėmis. Užsiėmimuose naudojami įvairūs muziejiniai eksponatai: archeologiniai radiniai, žemėlapiai, dokumentai.

 

Naujienų prenumerata

Kontaktai Darbo laikas Renginiai Bilietų kainos