Naujienos

Baigiasi ketvirtasis projekto etapas

2023 06 26

Baigiasi ketvirtasis projekto etapas

Muziejus įgyvendina projektą „Bendradarbiavimas nuo kranto iki kranto“ pagal Europos kaimynystės priemonę ir yra finansuojamas Europos Sąjungos pagal 2021-07-09 finansavimo sutartį Nr. 1S-241. Liepos 9 d. baigiasi ketvirtasis projekto etapas – bus teikiama pažangos ataskaita, kurioje apžvelgiami nuveikti darbai ir planuojamos ateinančios veiklos. Projekte „Bendradarbiavimas nuo kranto iki kranto“ dalyvauja dvi savivaldybės – Klaipėdos rajono ir Neringos.

Projekto įgyvendinimo laikotarpiu kuriamas ir plėtojamas bendardarbiavimas tarp vietos savivaldos, bendruomeninių, švietimo, kultūros, socialinių ir nevyriausybinio sektoriaus organizacijų. Dalis projekto skirta ir esamos bei naujos infrastruktūros tvarkymui, sukūrimui.

Neringos savivaldybėje, Juodkrantėje, restauruota ir bendruomenės veikloms pritaikyta vila „Monbijou“. Gargždų krašto muziejus Agluonėnuose kuria Jono Genio vėjo malūno ekspoziciją. Muziejininkai džiaugiasi, kad kyla būsimų ekspozicinių pastatų mediniai karkasai ir netrukus bus įrenginėjamas jų vidus: pasirašytos sutartys su ekspozicinių baldų gamintojais bei restauruotos vėjo malūno detalės, pagamintos iš medžio, metalo ir akmens.  

Jono Genio vėjo malūną, stovėjusį Kantvainių kaime šalia Agluonėnų, siekiama išsaugoti, nes jis ypatingas savo konstrukcijų sprendimų. Jei daugelio vėjų malūnų pagal vėjo kryptį sukdavosi „galva“ su sparnais, tai Jono Genio malūnas sukdavosi visu korpusu su ratukais. Toks malūnas buvęs bene vienintelis visoje Lietuvoje.

Jo būta penkiabriaunio, su nedideliu priestatėliu, karkasas medinis, skiedromis apkaltais šonais. Vokietijoje pirktus įrengimus velenais suko 4 sparnai. Keturių aukštų,13 m aukščio (neskaitant sparnų) pastatas buvo pastatytas ant ratelių ir važiavo žiediniu bėgiu.

Nors malūnas buvo įtrauktas į technikos paminklų sąrašą, tai jo neišgelbėjo. 1979 m. bebaigiantis sugriūti malūnas su viltimi atstatyti išvežtas į Rumšiškių liaudies buities muziejų. Deja, malūnas deramo muziejininkų dėmesio nesulaukė, o per 20 metų supuvo pagrindiniai malūno mazgai.  Siekiant išsaugoti objektą, Gargždų krašto muziejus su partneriais 2020 metais parengė projekto paraišką, kuriai suteiktas finansavimas.

Ši informacija parengta padedant Europos Sąjungai. Už šios informacijos turinį atsako tik Gargždų krašto muziejus ir ji negali būti laikoma atspindinčia Europos Sąjungos požiūrį.

Programos interneto svetainė: www.eni-cbc.eu. Europos Komisijos Tarptautinio bendradarbiavimo ir plėtros generalinio direktorato interneto svetainė: https://ec.europa.eu/europeaid/node/22_lt

 

 


0001_1_1690980513-54838231bf3b181773e8caf5e5780dd9.jpg

Galerija


Naujienų prenumerata

Kontaktai Darbo laikas Renginiai Bilietų kainos