Švęskime Europos muziejų naktį Gargždų krašto muziejuje!

2019 05 10

PROGRAMA

„MUZIEJAI KAIP KULTŪROS AŠYS: TRADICIJOS ATEITIS“

18:30 Tradicinių amatų kiemelis. Muziejaus kiemelyje virs žemaitiška žirnynė, lankytojai bus vaišinami žolelių arbata ir judrėniškių gaspadinių sulietais sūriais, o amatininkai demonstruos tradicinius amatus.

19:00 Ekskursija po fotografijų parodą „Mažoji sakralinė architektūra Žemaitijoje“ su Gargždų krašto muziejaus vyr. fondų saugotoja, menotyrininke Regina Šiuryte-Šimuliene. Muziejininkė pasakos apie pagoniškųjų ir krikščioniškųjų motyvų sampyną Žemaitijos krašto mažojoje sakralinėje architektūroje, kvies pabandyti įvertinti, ko daugiau įžvelgiame senosiose žemaičių koplytėlėse.

19:00 Žaidimas šeimoms „Paslėpto baronų Renė lobio medžioklė Gargždų miesto parke“. Legenda byloja, jog kadaise turtingieji baronai Renė valdydami Gargždų dvarą dabartiniame miesto parke užkasė didelį lobį. Visai neseniai muziejaus istorikas, tyrinėdamas parką, netyčia aptiko užuominų kaip aptikti paslėptą baronų Renė lobį. Muziejų naktis yra būtent toji naktis, kuomet lobis gali būti surastas.... Sekite užuominomis ir suraskite paslėptą lobį!

19:45 Piemenų žaidimai muziejaus kiemelyje. Vėžaičių kultūros centro renginių režisierius Aurimas Rapalis pakvies žaisti senuosius lietuvių piemenukų žaidimus, kurie patiks ir mažiems, ir dideliems.

20:15 Tradiciniai lietuvių liaudies šokiai muziejaus kiemelyje. Smagiai pasišokti ir išmokti liaudies šokių kvies kankliuotojas, armonikierė, kavalieriai su strainomis panomis.

21:00 Partizanų užėjimas. Susitikimas su istorijos rekonstruktoriumi, kuris papasakos apie Žemaitijos krašto partizaninį judėjimą, demonstruos rekonstruotas partizanų uniformas bei ekipuotę.

21:30 – 22:00 tradicinių šokių tęsinys.

Renginys nemokamas.

Renginio metu bus filmuojama ir fotografuojama.

Maloniai kviečia:

Gargždų krašto muziejus,