Naujienos

"Mažosios Lietuvos dailininkės E. Labutytės dovanos''

2021 09 30

Mažosios Lietuvos menininkės E. Labutytės sūnus I. Simonaitytės memorialiniam muziejui padovanojo nepaprastai vertingą dovaną- mamos paveikslus. Kūriniai brangūs ne tik muziejui, bet ir šio krašto žmonėms. Dovanoti meno kūriniai bus nuolat eksponuojami muziejaus patalpose, virš jaukaus židinio svetainėje, taip įprasminant E. Labutytės ir I. Simonaitytės draugystę ir bendrystę. Abi menininkės neabejingai ir tvirtai siekė Mažosios Lietuvos įprasminimo ir reikšmingai prisidėjo prie krašto tradicijų puoselėjimo. 
Dailininkės kūriniai buvo eksponuojami ne vien Lietuvoje, bet ir užsienyje (Lenkijoje, Norvegijoje, Jungtinėje Karalystėje, Danijoje, Nyderlanduose , daugiausia-Vokietijoje). Daug dėmesio sulaukė ir paroda už Atlanto. Gausus ir įvairus dailininkės kūrybinis palikimas. Tai - solidūs, gilios prasmės, raiškios meninės formos, individualios technikos estampai, kuklios, subtilios meninės kalbos grafinės ir akvarelinės miniatiūros, ekslibrisai, knygų grafikos darbai ir nuotaikingos akvarelės.  
Muziejuje galėsite susipažinti su nauja knyga "Eva Labutytė. Dailininkė ir Mažoji Lietuva", kurioje pirmą kartą išsamiai pristatomas dailininkės gyvenimas ir kūryba. Rengiant leidinį didžiulį darbą atliko menininkės sūnus Kęstutis Vanagas, kurio iniciatyva muziejus džiaugiasi naujais ir neįkainojamais eksponatais.
Foto: eksponatų perdavimas š. m. vasarą.
Video: parodos muziejuje fragmentai.
Parodos paveikslų sąrašas:
Ieva Simonaitytė. 1973. Autocinkografija. 35 x 29.
Mano kraštas (Ievos Simonaitytės atminimui) I. 1981. Mišri technika. 32 x 23,5.
Ievos Simonaitytės atminimui. 1987. Mišri technika. 19,5 x 15.
Ievos Simonaitytės. In memoriam. 1983. Ofortas, akvatinta. 9 x 7.
Tekstą parengė I Simonaitytės muziejaus vadovė Gintarė Pučkorienė

0001_0_1633011876-d128fa7c0dae78b2e861d7c773bd61e5.jpg

Galerija


Naujienų prenumerata

Kontaktai Darbo laikas Renginiai Bilietų kainos