Memorialinis rašytojos I. Simonaitytės muziejus atvėrė duris lankytojams

2019 11 08

Muziejus lankytojus pasitinka atsinaujinęs ne tik išore ar vidumi, bet ir su naujais tikslais – siekiu tapti patraukliu memorialiniu literatūros kūrėjo muziejumi šiuolaikiniam lankytojui, kuriam rašytojos kūrybinis palikimas nėra gerai žinomas ir savaime suprantamas.

Atidarytame muziejuje pristatytos pirmojo aukšto ekspozicinės erdvės, kuriose svarbiausią vietą užima asmeniniai rašytojos baldai bei daiktai. Kol kas didesnių pakeitimų ekspozicijoje nepadaryta, nes muziejininkai yra pateikę projektą „Rašytojos namas GYVAS“ Kultūros tarybos finansavimui gauti. Kuriant naują ekspoziciją ir pasakojimą apie rašytoją buvo nuspęsta sutelkti dėmesį į daiktiškąjį jos palikimą, pasinaudojant gausia kolekcija, sudaryta iš 7-8 deš. rašytojos memorialinių daiktų. Taip pat architektūriniu požiūriu yra vertingas ir pats vasarnamio interjeras. Pastaraisiais metais stebima tendencija, jog tolstant tarybinių laikų epochai, auga profesionalų ir visuomenės susidomėjimas praėjusio laikmečio daiktais, leidiniais, architektūra ir pan. Naujoji ekspozicija turėtų pritraukti ne tik moksleivių grupes, bet ir šeimas, kurioje skirtingos šeimos kartos galėtų dalintis įspūdžiais apie įvairias daiktų istorijas, muziejinius eksponatus lygindami su, tikėtina, ir jų namuose dar pasitaikančiais daiktais. I. Simonaitytės muziejuje saugoma daug autentiškų XX a. 7-8 deš. interjero elementų: sienų ir lubų dekoras, baldai, tekstilė, indai, apdovanojimai, paveikslai, skulptūros, rūbai, aksesuarai ir kiti  kasdieninės buities daiktai. Dalis muziejuje eksponuojamų baldų yra restauruoti, kita dalis šiuo metu restauruojami, kurie įsilies į kuriamą ekspoziciją. Tikimasi, kad naujoji muziejaus ekspozicija sudomins tiek rašytojos kūrybos ir asmenybės gerbėjus, tiek besidominčiuosius sovietmečio interjerais.

Muziejuje atliktas kapitalinis remontas už daugiau kaip 139 tūkst. eurų. Įrengtas naujas čerpių stogas, apšiltintos lauko sienos, pamatai, rūsio  perdanga, pakeisti langai, durys, modernizuota apšvietimo, šildymo, vandentiekio ir nuotekų sistemos. Pastato patalpų šildymui sumontuotas šilumos siurblys. Ievos Simonaitytės memorialinis muziejus yra įrašytas į Kultūros vertybių registrą, todėl išsaugotas pastato durų, langų autentiškumas, vidaus sienos, veranda, mediniai laiptai. Po rekonstrukcijos pastate sukurtos dvi svarbios erdvės muziejininkams: fondų saugykla ir edukacinė erdvė, kurioje bus galima priimti didesnes grupes lankytojų. Šios paskirties patalpų muziejus iki šiol neturėjo.

Memorialinio muziejaus atidarymo proga filialo vadovę Reginą Šiurytę-Šimulienę sveikino garbūs svečiai ir kolegos: seimo narė R. Petrauskienė, Klaipėdos rajono savivaldybės mero pavaduotoja V. Riaukienė, Kultūros skyriaus vedėjas G. Bareikis, Priekulės seniūnė D. Bliūdžiuvienė, Klaipėdos apskrities viešosios I. Simonaitytės bibliotekos direktorės pavaduotoja K. Kundrotienė ir kiti svečiai.

0001_img_20191108_140501_1573460183-271e451decbc253747434153b96ee51d.jpg