Naujienos

MEZGIMO DIRBTUVĖS – EDUKACIJA

2020 09 14

Klaipėdos rajono savivaldybės J. Lankučio viešosios bibliotekos Veiviržėnų filialas kartu su Gargždų krašto muziejumi 

KVIEČIA Į 

MEZGIMO DIRBTUVES – EDUKACIJĄ

 

Š.m. rugsėjo 16 d. 17:00 val. vyks Mezgimo dirbtuvės – edukacija (nemokama), kurias ves tautodailininkė tekstilininkė Rita Riaukė. Šios dirbtuvės yra projekto „Mūsų žemės raštai“ dalis, pristatančios krašto tradicinę ornamentiką ir spalvinius derinius.

Dirbtuvėse kviečiame susipažinti su krašto mezgimo raštais, apsikeisti patirtimi, pasidalinti šeimoje ar giminėje naudotais raštais, jų pavyzdžiais.

Kviečiame dalyvius atsinešti savo pavyzdžių, kuriais vadovaujasi megzdamos, galbūt yra išlikusios ir saugomos iš kartos į kartą, močiučių išmoktos ar tradicinės šeimoje.

Užsiėmimų metu bus pristatomos projekto metu atrasti pavyzdžiai, kurie dabar eksponuojami Gargždų krašto muziejaus kilnojamojoje parodoje iš atvežtų Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus rinkinių.

APIE AUTORĘ:

RITA RIAUKĖ (g. 1959 m.) gyvenanti Gargžduose mezga riešines, raštuotas pirštines, pinigines, domisi senaisiais muziejuose saugomais mezginiais, atlieka muziejinių pirštinių ir riešinių rekonstrukcijas. Anot tautodailininkės, mezgimo paslapčių ją išmokė mama. Nuo 1984 m. iki 1995 m. dirbo Klaipėdos „Dailės“ kombinate liaudies meistre – audėja. Tai buvo R. Riaukės kūrybinio kelio pradžia. Autorė yra aktyvi daugelio Klaipėdos rajono ir respublikinių parodų dalyvė, noriai įsitraukia į įvairias edukacines veiklas, kur perduoda savo sukauptą patirtį.

Sėkmingai įvykdęs projektą, Gargždų krašto muziejus ir ateityje tikisi savo fondus papildyti vertingų etnografinės tekstilės eksponatų kopijomis ir, palaikydamas ryšį su vietos bendruomenėmis, populiarinti senąsias tradicijas jų tarpe. Tikimasi, kad tokios edukacijos paskatins vietos žmones puoselėti protėvių tradicijas ir prisidės prie vietos identiteto stiprinimo.

Dalyvių skaičius ribotas, todėl prašome užpildyti formą arba skambinti telefonu +370 618 85928. Surinkus reikiamą dalyvių skaičių, registracija bus stabdoma.

Forma: https://docs.google.com/forms/d/1wGpMOcWhKT4I2KzRKBEOClXitSdGHZY3ftoAHgEWxw4/edit

Užsiėmimas vyks šiuo adresu:

VEIVIRŽĖNŲ FILIALAS

Šermukšnių g. 3, LT-96272 Veiviržėnų k.,

Mob. tel. nr. +370 618 85928

 

 


0001_0_1600089992-54d2ef4b37ab457cb44d85cf279b8d3b.jpg

Naujienų prenumerata

Kontaktai Darbo laikas Renginiai Bilietų kainos