Naujienos

Muziejaus fondus atvėrus

2022 02 07

Gargždų krašto muziejus vėl kviečia visus į tradicinę parodą „Muziejaus fondus atvėrus“. Joje pristatomi įdomiausi praėjusiais metais gauti ir įsigyti eksponatai.

Reta galimybė pamatyti tai, ko artimiausiu metu neišvysite nei Gargžduose, nei muziejaus filialuose Agluonėnuose, Priekulėje ar Drevernoje. Iš 326 pernai gautų eksponatų didžioji dalis bus saugoma muziejaus saugyklose.

Apsilankiusiesiems paruošta staigmena – senais žaisliukais padabinta eglutė. Tik muziejuje vasario mėnesį dar galima surasti kalėdinę nuotaiką. 

Parodoje išvysite 5 pirktus eksponatus – Priekulėje XIX a. pabaigoje–XX a. pradžioje išleistas knygas, vyr. ltn. Stepono Dariaus knygą „Basketbolo žaidimas“ (1926 m.). Veiviržėniškius sudomins niekur neskelbta nuotrauka iš miestelio atlaidų.

Džiaugiamės galėdami pristatyti ne tik senus buities rakandus, bet ir priekuliškiui Kazimierui Lankučiui priklaususius aulinius odinius batus ir kelnes galifė.

Lietuvos šaulių sąjungos Gargždų būrio vėliava nuo šiol bus saugoma Gargždų krašto muziejuje. Šis būrio vėliavnešio Joakimo Gilvonausko dovanotas eksponatas, tikimės, sudomins jaunuosius lankytojus, ypač šaulius.

2022-ieji paskelbti I. Simonaitytės metais. Neabejojame, jog šiemet apsilankysite rašytojos memorialiniame muziejuje Priekulėje. Vienas iš naujausių dovanotų eksponatų – Mažosios Lietuvos menininkės Evos Labutytės paveikslas – trumpam atvežtas į Gargždus.

Gargždų krašto muziejuje saugoma Lietuvos monopolio degtukų dėžutė. Joje likę 7 degtukai. Mažiausias parodoje eksponuojamas daiktas rastas 1990 m. Klaipėdos senamiestyje po grindimis darant remontą. Tarpukario laikotarpyje pagamintą degtukų dėžutę muziejui padovanojo gargždiškis Petras Mažionis. Lankytojai sužinos ir apie 1930 metais įvestą degtukų gamybos monopolį, ir apie tai, kaip taupūs žmonės  skaldė degtukus į dvi ar daugiau dalių arba nusižengdavo įstatymui naudodami kontrabandinius žiebtuvėlius.

Eksponatų liesti rankomis negalima, bet pavartyti albumus, rastus Klaipėdos rajono savivaldybės Švietimo skyriuje su nusipelniusių mokytojų nuotraukomis, leisime.

Parodoje eksponuojamos dvi kultūros paveldo vertybės – Marijos Maloningosios ir šventosios Barboros skulptūros, kurias muziejui saugoti perdavė Viliaus Gaigalaičio namai.

Praeitį menanti paroda veiks iki kovo 5 d.

 


0001_muziejaus-fondus-atverus-16_1644238973-1a3df67b623ab8e3ccf0fe0ccbc6129d.jpg

Naujienų prenumerata

Kontaktai Darbo laikas Renginiai Bilietų kainos