Sveikai mąstau – sveikai gyvenu

2024 05 22

Gargždų krašto muziejus kviečia pažinti Klaipėdos rajoną ir gerinti psichinę sveikatą pasitelkus gamtos, istorijos ir kultūros išteklius, supančius mus kasdienėje aplinkoje. Šį kartą sveikatinimo projekto „Susitikime muziejuje!“ veiklose dėmesys skiriamas parkams Klaipėdos rajone.

Birželio 8 dieną (šeštadienį) organizuojama pažintinė ekskursija į parkus Agluonėnuose ir Priekulėje. Ekskursijos dalyviai klausysis pasakojimų apie Lietuvininkų ąžuolyno ir Kliošių parko įkūrimo istoriją, kuria pasidalins Agluonėnų bendruomenės narys Jonas Čepas ir muziejininkė Sabina Vinciūnienė. Istorinius pasakojimus papildys jutiminė edukacija, padėsianti atskleisti mūsų kūno ir minčių patirtis parko aplinkoje. Šią edukaciją ves gamtos edukatorė Jolanta Uktverytė.

„Mokslinių tyrimų duomenimis įrodyta, kad gamta – ypatingai svarbi žmogaus fizinei bei psichinei sveikatai, nes gerina nuotaiką, mažina neigiamų jausmų įtaką mūsų kasdienei savijautai. Tikiu, kad ne vienas savo aplinkoje pastebime žmonių, pavargusių nuo intensyvaus gyvenimo tempo, įgyvendinamų darbų gausos, veikiamų neigiamų naujienų srauto, kamuojamų fizinių bei psichinių sveikatos sutrikimų. Sumanėme atsigręžti į Klaipėdos rajono parkus, nes siekiame atkreipti gyventojų dėmesį, kad šalia esanti gamta, kultūra ir istorija gali tapti puikia priemone pažinimui, poilsiui ir dvasinei ramybei atgauti“ – projekto veiklas komentavo Gargždų krašto muziejaus direktorė Sigita Bučnytė.

Susidomėję ekskursija „Sveikai mąstau – sveikai gyvenu“ kviečiami registruotis telefonu +370 464 52214. Vietų skaičius ribotas. Ekskursijos pradžia – 10 val., trukmė planuojama iki 15 valandos. Ekskursijos dalyviai bus vežami autobusu, kviečiame su savimi turėti užkandžių bendram pietų stalui gamtoje. Ekskursija nemokama.

Ekskursija organizuojama įgyvendinant projektą „Susitikime muziejuje!“, finansuojamą iš Klaipėdos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos.

0001_0_1716385249-70e11183032fdeaaad0d58b217dc7cc8.jpg