Naujienos

Tautodailininkų pasitarimas Gargždų krašto muziejuje

2019 11 07

Kultūros skyriaus vyriausioji specialistė, kuruojanti etninės kultūros sritį, Jolita Latakienė informavo apie paskelbtą Vytauto Majoro vardo tautodailininko premijos konkursą, kuriame gali dalyvauti Klaipėdos rajono tautodailininkai, meno kūrėjai arba sertifikuoti meistrai, vykdantys aktyvią kūrybinę veiklą. Premijos laureatą planuojama apdovanoti muziejuje vyksiančios tautodailės darbų parodos atidarymo metu gruodžio pradžioje.

Specialistė supažindino su LR Seimo nutarimu 2020-uosius metus paskelbti atmintinais Tautodailės metais, teigdama, jog kitąmet laukia ne tik gražios sukaktys, minėjimai, bet ir iššūkiai, susiję su rajono tautodailininkų bendruomenės veiklos atnaujinimu, aktyvinimu, bendradarbiavimo ryšių plėtra ir kitais pokyčiais. J. Latakienė pakvietė tautodailininkus ir amatininkus vienijančias asociacijas dalyvauti Etninės kultūros puoselėjimo ir plėtros projektų konkurse, kuriame Tautodailės metams skirti projektai – prioritetiniai (konkursas vyksta iki lapkričio 22 d.).

Gargždų tautodailininkų sekcijos pirmininkė Rita Riaukė pasidalino informacija apie Lietuvos tautodailininkų sąjungos Žemaitijos skyriaus, kuriam priklauso ir Klaipėdos rajono kūrėjai, veiklos aktualijas ir informavo, jog padidėjo narystės mokestis. R. Riaukė apgailestavo, jog net su sekcijų pirmininkais nėra tariamasi dėl naujų narių priėmimo į Tautodailininkų sąjungos Žemaitijos skyrių, neklausiama jų nuomonės ir nekviečiama į atrankas, o tik konstatuojamas faktas, jog yra naujas narys, gyvenantis vienoje ar kitoje savivaldybėje.

Pasitarime buvo diskutuojama, kiek kiekvienam kūrėjui naudinga ir reikalinga atstovauti Tautodailininkų sąjungai, buvo svarstoma, ar yra reali galimybė tapti atskira, tik rajono tautodailininkus vienijančia bendrija. Aptartas siūlymas kartą į ketvirtį Gargždų krašto muziejuje tautodailininkams susirinkti į pasitarimą, kuriame būtų aktualizuojamos kilusios problemos, rengiami veiklos planai, teikiamos ataskaitos, planuojamos parodos.

Gargždų krašto muziejaus direktorė Sigita Bučnytė ir kuratorė Sandra Uktverytė pakvietė aptarti kasmetinę Klaipėdos rajono tautodailininkų parodą, tradiciškai muziejuje organizuojamą gruodžio mėnesį. Susirinkusieji nusprendė, jog ši paroda bus skirta besibaigiantiems Žemaitijos metams, todėl kūriniai, pristatomi į ekspoziciją, atspindėtų šią temą: turėtų tradicinių elementų (formų, raštų, medžiagų) arba akcentuotų vietovės (regiono) unikalumą. Pavadinimas „Tatā pariejau...“ parodai buvo pasirinktas, siekiant išlaikyti Žemaitijos metų renginių minėjimo tęstinumą ir atliepiant į ką tik vykusią Etninės kultūros savaitę, kurią organizavo rajono kultūros įstaigos, o dabar pratęs tautodailininkai. Kaip kasmet, į parodos atidarymą bus pakviestas „garbės svečias“ – tautodailininkas, kuriantis darbus žanre, kurio atstovų Klaipėdos rajone nėra.

S. Uktverytė papasakojo, jog su Dovilų etninės kultūros centru jau tariamasi dėl bendradarbiavimo rengiant kitų metų tradicinę tautodailės darbų parodą, nes, pasak kuratorės, minint Tautodailės metus, paroda turėtų būti išskirtinė, su specialia programa, turėtų atitinkamas patalpas ekspozicijai, juolab, kad bus minimas ir Vytauto Majoro vardo tautodailininko premijos penkmetis.

S. Uktverytė akcentavo, jog šių metų tautodailės darbų parodai, skirtai Žemaitijos metams, kūrėjų darbai turėtų būti pristatyti į Gargždų krašto muziejų iki lapkričio 30 d.

Parodos atidarymas muziejuje planuojamas gruodžio 6 dieną 16 valandą.


0001_20191107_132504_1573135308-19ffbb5904b5c2744ee996760a3a8d4d.jpg

Galerija


Naujienų prenumerata

Kontaktai Darbo laikas Renginiai Bilietų kainos