Naujienos

V. Majoro tautodailininko vardo premija įteikta medžio meistrui Algirdui Ridikui

2019 12 09

Šiemet sukurti darbai atspindi Žemaitijos metų tematiką, o parodos išskirtinis akcentas – skuodiškės tautodailininkės Birutės Šeputienės suverti šiaudiniai sodai ir pintinės žemaitiškos juostos. 

Jau tradiciniu parodos atidarymo akcentu tampa Vytauto Majoro vardo tautodailininko premijos įteikimas. Šiemet į Klaipėdos rajono savivaldybės įsteigtą 1000 eurų Vytauto Majoro vardo tautodailininko premiją pretendavo 5 kandidatai: tekstilininkė V. Kaubrienė, tapytojas V. Dilginas, audėjai A. ir A. Macijauskai, grafikė J. Lukienė. Komisijos sprendimu, premija už meistriškumą, aktyvią veiklą tautodailės srityje ir Klaipėdos rajono vardo garsinimą skirta Priekulės seniūnijoje gyvenančiam medžio drožėjui Algirdui Ridikui. Lydint aplodismentams premiją A. Ridikui įteikė Klaipėdos rajono savivaldybės mero pavaduotoja Violeta Riaukienė, kuri yra atrankos komisijos pirmininkė.

Premijantą pasveikino Klaipėdos rajono savivaldybės meras Bronius Markauskas, atrankos komisijos nariai Vaclovas Macijauskas, Mindaugas Šunokas, Gintautas Bareikis, S. Bučnytė, R. Šiurytė-Šimulienė, kolegos tautodailininkai ir šeimos nariai. Šių metų premijos laureato A. Ridiko kūryboje vaizduojami siužetai artimi liaudies tapyboje dominuojantiems motyvams: gamtos scenos, istoriniai įvykiai ir portretai, religiniai siužetai. Per pastaruosius penkerius metus tautodailininkas yra eksponavęs savo darbus daugiau nei 15-oje parodų ne tik Klaipėdos apskrityje, bet ir už jos ribų. „Ilgametis tradicinių amatų puoselėtojas skatina ir jaunimą, moko juos medžio drožybos subtilybių“, – sako Lietuvos tautodailininkų sąjungos Žemaitijos skyriaus pirmininkė Vida Šmitienė.

Pasak komisijos pirmininkės, mero pavaduotojos Violetos Riaukienės, visų atrankoje dalyvavusių tautodailininkų darbai buvo techniški ir aukšto meninio lygio, kiekvienas buvo vertas laimėjimo, tačiau pranašumą lėmė tai, kad A. Ridikas aktyviai dalyvavo parodose, mugėse, o tai irgi yra vienas iš atrankos kriterijų renkant laureatą.

Premijos laureatas A. Ridikas gimė 1963 m. vasarį. Mokėsi Klaipėdos Dailės mokykloje, vėliau baigė tuometį Telšių taikomosios dailės technikumą. 1999 m. tapo Lietuvos tautodailininkų sąjungos nariu (dabar atstovauja Gargždų sekcijai), o dar po šešerių metų jam suteiktas ir Meno kūrėjo statusas. Tautodailininko darbai jau yra pasklidę po visą pasaulį.

Vytauto Majoro vardo tautodailininko premijos tikslas – skatinti Klaipėdos rajono liaudies meno kūrėjų aktyvumą, kūrybiškumą, meistriškumą, pagerbti tautodailininkus, tęsiančius senųjų amatų tradicijas. Ji skiriama Klaipėdos rajone gyvenantiems ir dirbantiems Lietuvos tautodailininkų sąjungos Žemaitijos skyriaus Gargždų sekcijos nariams, meno kūrėjams, priklausantiems Lietuvos tautodailės kūrėjų asociacijai, tradicinių amatų meistrams, kurių gaminiai yra sertifikuoti už aktyvią, kūrybingą veiklą tautodailės srityje. Kandidatus Premijai gauti gali siūlyti Klaipėdos rajono kultūros ir švietimo įstaigos, asociacijos, nevyriausybinės organizacijos, bendruomenės, pavieniai asmenys.

 


0001_majoras-kvietimas_1576673763-b43cd764c34d8a76ad03f6a89885d0dd.jpg

Galerija


Naujienų prenumerata

Kontaktai Darbo laikas Renginiai Bilietų kainos