Algirdo Ridiko medžio drožinių paroda „Dialogas medžiui“

Gargždų krašto muziejuje 2019 m. sausio 29 d. – vasario 13 d. veikia tautodailininko, medžio drožėjo Algirdo Ridiko personalinė darbų paroda „Dialogas medžiui“.

Algirdas Ridikas – tautodailininkas, medžio drožėjas. Gimė 1963 m. vasario 25 d. Matydamas kaip tėvas, medžio meistras Petras Ridikas, meniškai dirba su medžiu, nuo vaikystėje susidomėjo piešimu ir dailės darbais. Mokėsi Klaipėdos vaikų dailės mokykloje. Apgynė diplominį darbą drožinėtą iš medžio. Baigęs dailės mokyklą įstojo į tuometinį Telšių Taikomosios dailės technikumą. Nuo 1985 m. pradėjo dirbti medžio drožėju Plungės suvenyrų bare „Minija“. 1999 m. įstojo į Lietuvos tautodailininkų sąjungą. 2005 m. A. Ridikui sutektas meno kūrėjo statusas.

Autorius drožinėja bareljefus ir kitus kūrinius iš medžio. Parodoje eksponuojami A. Ridiko sukurti bareljefai, reflektuojantys Lietuvos krašto peizažą, architektūrą, gyvūniją, istorines vietoves, taip pat marinistiniais, religiniais ir kitais motyvais inspiruoti medžio drožiniai. Drožybai daugiausia naudoja liepos medieną. Siužetą išreiškia reljefiniu, šviesesniais ir tamsesniais atspalviais margintu, paveikslo paviršiumi. Tamsesnė bareljefų spalva išgaunama drožinį apdorojant su specialiu beicu ir vašku. Vaškas apsaugo medieną nuo neigiamo atmosferos poveikio. Per daugiau negu 20  kūrybos metų A. Ridiko darbai yra plačiai pasklidę po Lietuvą ir kitas šalis.

Paroda eksponuojama iki 2019 m. vasario 13 d. Maloniai kviečiame apsilankyti.


Naujienų prenumerata

Kontaktai Darbo laikas Renginiai Bilietų kainos