Miesteliai ir kaimai

ABLINGOS MIESTELIO ISTORIJA

Informacija ruošiama.

VEIVIRŽĖNAI - ŽEMAITIJOS DALIS

Užduotys

1937 metai. Du Veiviržėnų pavasarininkų organizacijos valdybos nariai Povilas Venskus ir Monika Rusteikatė gavo užduotį pasirengti Lietuvos Respublikos prezidento Antano Smetonos vizitui į Veiviržėnus. Jiems pavesta sudaryti pasivaikščiojimo po Veiviržėnus planą, prezidentui ir jį lydintiems asmenims pristatant svarbiausias miestelio vietas.

Prie kiekvieno iš jų nusifotografuokite ir pasidalinkite šia fotografija asmeninėje paskyroje facebook, pažymėdami @gargzdumuziejus. Po nuotrauka vienu sakiniu apibūdinkite jūsų pristatomą objektą. Galima naudotis žinomais istoriniais faktais ir savo asmeninėmis nuomonėmis.

1. Šv. Mato bažnyčia Veiviržėnuose pastatyta 1769 m. Kaip manote, kokio architektūrinio stiliaus ši bažnyčia?

2. 1937 m. Veivižėnuose kilo didelis gaisras ir sudegė klebonija. Parapijos klebonas A. Razmus pagal Kretingos apskrities inžinieriaus K. Rimgailos parengtą mūrinės klebonijos planą ėmėsi naujosios klebonijos statybų. Neįprastai didelė klebonija tapo tikra miestelio architektūrine įžymybe. Kaip jums atrodo restauruotas klebonijos pastatas? Kokios veiklos, jūsų manymu, joje galėtų veikti?

3. Po 1937 m. gaisro iškilo ir naujasis Veiviržėnų pašto pastatas. Ar žinote, kokias paslaugas tuo metu buvo galima atlikti pašte?

4. Namas pastatytas 1924 m. 1940 m. pastatas buvo nacionalizuotas ir jame įsikūrė sovietinis saugumas. Čia buvo laikomi suimti partizanai, vykdavo tardymai. Kaip manote, ar svarbu šiandieninei  visuomenei atsiminti pokario laikotarpio istoriją? Kodėl taip manote? Kokių panašių objektų žinote Lietuvoje?

5. 1912 m. Veiviržėnuose pastatyta nauja medinė mokykla. 1916 m. mokykloje įvestas privalomas pradinis mokymas. Iš pradžių mokykla buvo trijų skyrių. Ar šis pastatas jums primena mokyklą? Kaip manote, kiek mokinių joje galėjo tilpti?

6. 1932 m. pastatytas Nepriklausomybės paminklas (aut. Kostas Remeika). Paminklas išliko nenugriautas sovietmečiu ir jau daugiau nei 80 metų liudija tvirtą Veiviržėnų krašto žmonių pilietiškumą. Kokie ant paminklo pavaizduoti simboliai jums labiausiai patinka? Kodėl?

7. Senųjų šv. Jurgio kapinių vieta yra vienas paslaptingiausių Veiviržėnų objektų. Apžiūrėkite, kam skirti paminklai kapinaitėse ir paieškokite dar vienos šventos vietos už kapinaičių ribos. Kaip manote, kokia tai vieta?

8. Tarpukariu Veiviržėnuose buvo įkurta pieninė, kuri veikė ir pokariu. Joje buvo gaminami labai skanūs ledai, kuriuos prisimena dauguma vyresniosios kartos veiviržėniškių. Kaip manote, kas šiandien Veiviržėnuose galėtų būti gaminama? Ko jūs norėtumėte paragauti atvykę į Veiviržėnus?

Versija spausdinimui


Galerija


Naujienų prenumerata

Kontaktai Darbo laikas Kalendorius Bilietų kainos