Viešbučiai ir gastronomijos įstaigos Priekulėje

Viešbučiai ir gastronomijos įstaigos Priekulėje

Skaitant XX a. pr. senąją periodiką, gausu visokių skelbimų apie maitinimo įstaigas, ypač Klaipėdoje. Reikia manyti, kad Priekulės restoranai, kavinės, bufetai lankytojus vaišindavo panašios receptūros valgiais, pateikdavo įvairius gėrimus. Cukrainėse kepdavo tortus, pyragus su vaisiais, morengus, įvairius pyragaičius. Bufetai pateikdavo šiltus ir šaltus užkandžius. Kainos nuo 1 lito paprastose valgyklose ir daugiau restoranuose. Studentams dargi su nuolaida. Skelbimuose pabrėždavo, kad valgiai pagaminti švariai ir sveikai. Buvo ir vegetarams skirtų užkandinių. Didesni restoranai, viešbučiai siūlydavo ir įvairias pramogas, tame tarpe ir šokius, Priekulėje net filmų peržiūras. Priekulėje tarpukariu veikė šios maitinimo įstaigos: viešbučio „Prūsų rūmai“ restoranas, Bernardo Rašo viešbutis ir restoranas su svetaine, Eduardo Štulerto restoranas, Eduardo Kailuvaičio restoranas, Fricas Šulco restoranas, Vymerio Minijos karčema, Šelio geležinkelio stoties restoranas, Knobės pietų stalas, Margaretės Sprigfeld pusryčių stalas ir kavinė.

„Restoranuose lankytojų būdavo iki pavakario. Čia susitikdavo kaimynai ir draugai, čia buvo ieškoma samdinės ar samdinio, čia prie alaus ar degtinės būdavo sutariamos vestuvės, čia buvo nemaža piršlių, užsiiminėjančių tik piršlybomis ir iš to gyvenančių.  Kartais, kaip ir visame pasaulyje, čia taip pat kildavo ginčai ir muštynės.“ (Iš Hanso Karaliaus prisiminimų apie Priekulę. Gerhardas Jankus. Priekulė Klaipėdos krašto parapijos ir prekybos centras, 1990 m., psl.28.)

Nuotraukų sąrašas:

1. Eduardo Kailuvaičio restoranas tarpukariu.

2. Eduardo Kailuvaičio restorane dabar veikia „Mingės“  karčema ir „Aisytės“  kulinarija. Klaipėdos g. 9, Priekulė.

3. J. Rašo buvęs prekybinis kompleksas. Šiuo metu čia įsikūręs Priekulės I. Simonaitytės gimnazijos padalinys. Klaipėdos g. 6-8, Priekulė.

4.  Dvarininko Jono Rašo buvusio prekybinio centro dalis. 2012 m. Klaipėdos g. 6-8, Priekulė.

5. Makso Byro buvusi užeiga ir viešbutis 2012 m. Turgaus g. 8, Priekulė

6. Makso Byro užeiga ir viešbutis tarpukariu.

7. pastatas, kuriame veikė Margaretės Sprigfeld užeiga. Dabar - gyvenamas namas. Klaipėdos g. 17, Priekulė

8. Viešbutis „Prūsų rūmai“ tarpukariu.

9. Viešbutis „Prūsų rūmai“. 2012 m. Priekulė, Klaipėdos g. 15.

Straipsnį parengė Gargždų krašto muziejaus filialo Laisvės kovų ir tremties istorijos muziejaus vadovė Sabina Vinciūnienė.


Galerija


Naujienų prenumerata

Kontaktai Darbo laikas Renginiai Bilietų kainos